קבוצת העתקות שרותי העתקות אור
 
צילום צבע ללא הגבלת אורך

צילום צבע ללא הגבלת אורך

צילום וסריקות תוכניות ומפות

צילום וסריקות תוכניות ומפות

שרותי תווין (פלוטר) בשחור לבן וצבע

שרותי תווין (פלוטר) בשחור לבן וצבע

דפוס דיגיטלי והדפסת פוסטרים

דפוס דיגיטלי והדפסת פוסטרים

קבוצת העתקות > קפסולציה >

קפסולציה - לא הקפסולה שחשבתם.

 

מה זה קפסולציה?

לפני שנסביר מה זה בדיוק קפסולציה ואיך היא יכולה לסייע לנו, חשוב שנדגיש שנהוג יהיה לעשות בה שימוש בתהליך זה בזמן הדפסה של תעודות זהות לדוגמא, משום וכל המאפיינים שלו יתאימו לכך. אולם, כפי שנוכל לראות מיד, לא רק עבור המוצר הזה נעשה שימוש בתהליך זה אלא גם עבור מוצרים נוספים. בין אם מדובר במוצר דפוס שמיועד עבור שיווק ופרסום ובין אם מדובר במוצרי דפוס שמטרתו לשימוש אישי.

 

תהליך הקפסולציה

בזמן תהליך הקפסולציה שבו מצפים את שני צידיה של ההדפסה  ומשאירים שוליים שהם מעבר לגודל של הדף, כך ששני הקצוות ידבקו זה לזה. הציפוי הוא עבה ועשוי מחומר שעמיד לאורך זמן מקריעה, שחיקה ומים. כמו כן, ניתן להשיג קפסולציה בגימור מבריק או מט ולהשאיר מסביב שוליים. הציפוי יתבצע בצורות שונות, בין אם זה בצורה מבריקה ובין אם מדובר בשיטת מט. כיום יש הרבה מוצרים שמצופים באמצעות ציפוי זה כמו דרכונים, רישיון נהיגה, כרטיסי אשראי, תעודות (תעודת זהות), תפריטים וכן עוד פריטים חשובים שמעוניינים לשמור עליהם. היתרון הגדול בציפוי זה הוא שכאן מדובר במוצר עמיד לאורך זמן שאינו מתקמט ולא נהרס ממים או לכלכוך וניתן לשמור אותו בארנק או בקופסא ייעודית.

 

השוני והדמיון בין קפסולציה ללמינציה

ההבדל הבולט בין השניים הוא, שלמינציה היא ציפוי פלסטי שקוף אותו מדביקים על הנייר שתאפשר לנו לצפות את כל המוצר שהודפס בצורה הרמטית. למינציה תגיע בעובי שונה למגוון של שימושים כגון: פוסטרים, תפריטים, עטיפה של ספרים וכדומה. ההדבקה תתבצע באמצעות שיטות ומכונות שונות בהתאם לסוג הלמינציה ולגודל שלה בצד או אחד או משני הצדדים. במקרה של קפסולציה, לא נוכל לקרוע את המוצר משום שהחומר נדבק לעצמו בשולי ההדפסה ולא רק לנייר המודפס, מה שיוצר קשיחות שונה.  הדמיון בין שתי האופציות הינו שבשני המצבים ניתן לקבל מראה של מוצר מרשים ושמור לאורך זמן.

 

לסיכום

על כן, חשוב יהיה להבהיר כי מדובר בשני סגנונות שונים שמאוד מקובלים כיום בבתי הדפסות השונים וזה למעשה חלק אינטגרלי מהעבודה של בתי דפוס ליצור למינציה או קפסולציה (שהיא נגזרת מהמילה השימושית כיום - קפסולה) קפסולציה הינה שיטה כיסוי שתתאים מאוד לכל שירותי עסקים וגורמים פרטיים שמעוניינים להציג את המוצג או ברושור. מלבד זאת מדובר בשירות שהוא חשוב ביותר בכל הנוגע על שמירה על מוצר לאורך זמן. 

 

אנו בקבוצת העתקות מבצעים קפסולציה בגדלי A3, A4  וגדלי ביניים, מוצרים כגון כרטיסיות בית ספר, כרטיסיות משחק, קלפים וכו'.

פייסבוק   |   קבוצת העתקות בע"מ | הנהלה והנהלת חשבונות - תל חנן, רח' התעשיה 47

טל: 073-2690000 | פקס: 04-8200829

הפעל נגישות

בניית אתרים